Çilek Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ders 26 / 3D Resim Yapımı

Ders 26 / 3D Resim Yapımı Empty Ders 26 / 3D Resim Yapımı

Mesaj tarafından SıLa~Hawali Cuma Tem. 10, 2009 11:49 am

Ders 26 / 3D Resim Yapımı BLACKWOMAN
Umarım beğenmişsinizdir neyse şimdi başlayalım....

1-ılk once resmımızı acıyoruz
Ders 26 / 3D Resim Yapımı D1uo9
ve resmımızın kılidını açıyor layer paletine bakarsanız yanında kilit resmi olduğunu görüceksiniz bilmeyenelere söylüyorum üzerine çift tıklarsanız kilidin o zmn açılana ok deyin açılacaktır...actıktan sonra

2-İki tane yenı layer acıyoruz ve resmımızı layerların arasına yerleştiriyoruz yani background diye geçen orjinal resmimi layer 1 ve layer 2 nin arasına gelecek

3-En alttakı layeri paint bucket tool ile siyaha boyuyoruz
Ders 26 / 3D Resim Yapımı D2lm9
4-En usttekı layer'a gelıp rectangular marquee tool ıle bolgeyı secıp ıcını paint bucket tool ıle bu sefer beyaza boyuyoruz ve o layerda devam ediyoruz aşağıdaki gibi
Ders 26 / 3D Resim Yapımı D4or1
5-Select+modify+contract'ı secıp 15 pixel verdım ben sızde ıstedıgınız sekılde uygulayabılırsınız bunu yaptıktan sonra delete'ye basın sımdı cercevemıze sahıp olduk

6-Şimdi ctrl+d(deselect) yapın sonra da edit>transform>perspective ıle shift'e basılı tutarak soldan veya sagdan cerceveye boyut kazandırın (bazı pclerde shifte gerek kalmadan yapılabilmektedir...)gereklı bolgeyı sıldıkten sonra cercevelı olan layerı yerleştirdiğinizde orjinal fotonuzun üzerine denk gelen beyaz çerçeve kısımlarını silin...Sonrada dilerseniz efekt verin çerçeveye emboss fln contour olabilir bunun içinde bilmeyenlere açıklayayım layer 2 nin üstüne çift tıklayın ve çıkan kutunun sol kısmındaki bewel and emboss ve contour yanına tik koyun sonra kılıtleyebılırsınız bu cercevemızı sılmememız ıcın en sonda orta layer yani resmminizin çerçeve dışındaki istemediğiniz alanlarını silin tamamdır....
Ders 26 / 3D Resim Yapımı D5hy8
Gerisi Hayal Gücünüze Kalmış Daha Deneyimli Kişilerin yaptıkları aşağıdadır....
Ders 26 / 3D Resim Yapımı Fim6qlv9ncexcfd467-small

-ALINTI-
SıLa~Hawali
SıLa~Hawali

Kadın Mesaj Sayısı : 71
Özel Başlık : DEARSM çalışma adım!..

- Similar topics